Przedszkole promujące zdrowie

Od wielu lat nasze przedszkole posiada i aktualizuje certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie wydawany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Podejmujemy wiele działań mających na celu promowanie zdrowia w środowisku przedszkolnym oraz w środowisku lokalnym. Między innymi:

– organizujemy zajęcia ruchowe i taneczne dla dzieci, międzygrupowe zawody sportowe; zajęcia te prowadzone są najczęściej na powietrzu, a w razie niesprzyjającej pogody pod zadaszeniem lub w sali rytmicznej; zachęcamy tym samym dzieci do aktywności fizycznej, a ich rodziców do kontynuowania tych działań w domu,

– prowadzimy z dziećmi zajęcia z zakresu integracji sensorycznej, posiadamy odpowiedni do tego typu zajęć sprzęt,

– organizujemy dla dzieci i rodziców spotkania ze specjalistami (lekarze, stomatolodzy, dietetycy, fizjoterapeuci i inni),

– bierzemy udział w zajęciach kulinarnych, podczas których przygotowujemy zdrowe sałatki owocowe i warzywne,  organizujemy międzygrupowe imprezy tematyczne takie jak „Bal Warzywny”, „Dzień Marchewki”, zachęcając dzieci do spożywania warzyw i owoców,

– współpracujemy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną, a w pracy z dziećmi wspierają nas zatrudnieni w placówce psycholog oraz logopeda,

– bierzemy udział w akcjach antynikotynowych (program „Czyste powietrze wokół nas”), programach przeciwdziałających próchnicy („Aquafresh”, „Dzieciństwo bez próchnicy”),

– dbamy o bezpieczeństwo dzieci, uczymy ich bezpiecznych zachowań poprzez organizowanie spotkań z policjantami, strażakami i ratownikami medycznymi, nasze przedszkolaki wiedzą do kogo zwrócić się o pomoc w razie zagrożenia zdrowia lub życia,

– współpracujemy ze szkołami podstawowymi, tak by proces przejścia naszych absolwentów do szkoły przebiegał bezstresowo,

– oraz wiele, wiele innych.

Do wszystkich tych działań angażujemy rodziców, tak by proces wychowania przebiegał spójnie, a oddziaływania wychowawcze były jednolite.

Skip to content