Rozśpiewane Przedszkole nr 34 w Zielonej Górze

·         Lubuskie Biuro Koncertowe – comiesięczne spotkania z muzyką „na żywo”, dzieci przygotowane do każdego koncertu: odpowiedni strój, wcześniejsze omawianie tematu każdego przyszłego koncertu.

·         Terapia logopedyczna – zajęcia prowadzone przez panią Annę Nagórską.

·         Cykliczne spotkania pt. „Edukacja ekologiczna – przyrodnicza” prowadzona przez pana leśniczego Henryka Kuleszyńskiego

»     Wycieczka do lasu w poszukiwaniu złotej jesieni.

»    Udział w Akcji Sprzątania Świata.

»    „Choinka dla zwierząt” – ubieranie drzewek w przysmaki zwierzęce w pobliskim lesie, w miejscach wskazanych przez leśniczego.

»    „W poszukiwaniu śladów zwierząt leśnych” – tropienie śladów na śniegu w leśnej głuszy pod kierunkiem zaprzyjaźnionego leśniczego.

»    Kulig – podziwianie piękna lasu zimą.

»    „Szukamy oznak wiosny” – wycieczka do lasu z panem leśniczym.

»    Obchody Dnia Ziemi i Dnia Ekologa poprzez udział w Akcji Sprzątania  np.: Wzgórz Piastowskich.

»    Pogadanki połączone z oglądaniem filmów ekologiczno – przyrodniczych, spotkanie z aspirantem Straży Leśnej – Zbigniewem Marusiakiem.

»    Wycieczka do Starego Kisielina do Ośrodka Sanatoryjno –Leczniczego dla zwierząt leśnych, przejście ścieżką edukacyjną.

Przedszkole nasze daje dzieciom możliwość :

·      Samorealizacji.

·      Kreatywnego myślenia.

·      Działania, aktywności.

·      Empirycznego poznania.

·      Twórczego uczestniczenia w ciekawych zajęciach.

·      Nawiązywania wielorakich kontaktów społecznych (wchodzenie w różne osobowe interakcje).

·      Wyrażania siebie w działalności plastycznej, muzycznej, ruchowej i werbalnej.

·      Swobodnego i harmonijnego rozwoju osobowości.

·      Życzliwości, otwartości, samooceny i tolerancji w stosunku do drugiego człowieka.

’       Poznawania świata wartości : odróżniania dobra od zła, szanowania zdania innych, prawdomówności.

1. Staramy się, aby imprez przedszkolnych było jak najwięcej, aby były urozmaicone, aby dawały naszym milusińskim możliwość wyrażania siebie w wierszu, piosence, tańcu a także w twórczości plastycznej, aby były okazją do spotkań z rodzicami, którzy mogliby obcować ze swą pociechą na gruncie przedszkolnym, aby umożliwiały poznawanie siebie nawzajem (rodzic – dziecko -nauczyciel)

Imprezami które zwyczajowo organizujemy są:

–  Warsztaty jesienne (z rodzicami, między grupami)

–  Dzień Chłopca (między grupami, ogólno przedszkolny)

–  Andrzejki

–  Spotkania mikołajkowe

–  Świąteczny kiermasz prac dziecięcych

–  Świąteczne spotkania z rodzicami (jasełka, kolędowanie)

–  Bal karnawałowy – przebierańców

–  Dzień Babci i Dziadka

–  Ferie na wesoło

–  Dzień dziewczynek

–  Spotkania świąteczne z rodzicami z okazji Wielkanocy

–  Pożegnanie zimy

–  Warsztaty wiosenne (z rodzicami między grupami)

–  Powitanie wiosny

–  Udział w Festiwalu Przedszkolaka

–  Dzień Matki

–  Dzień sportu

–  Mini olimpiada matematyczna

–  Dzień Dziecka

–  Uroczyste akademia z okazji ukończenia edukacji przedszkolnej sześciolatków

–  Tworzenie galerii prac plastycznych

–  Wyjazdy na zielonogórską nekropolię (grupy starsze)

Jest to lista nadal otwarta, ponieważ stale poszukujemy nowych możliwości i okazji do wspólnych spotkań z rodzicami, dziećmi z innych placówek itp.

2. Dbamy o to, aby nasi wychowankowie poznawali i pielęgnowali rodzinne tradycje i obyczaje, dlatego organizujemy:

–  Chodzenie z Turoniem (tradycja związana z Nowym Rokiem)

–  Chodzenie z Kogucikiem i Gaikiem (tradycja związana z Wielkanocą i wiosną)

–  Marcinki (odwiedziny w grupach, pieczenie i częstowanie się rogalikami – jesienią 11.11)

3. Organizujemy różnego rodzaju wyjścia poza teren przedszkola:

–  Teatr

–  Kino

–  Odwiedziny w Pogotowiu Opiekuńczym, z którym ściśle współpracujemy, dzieci z Pogotowia przychodzą również do nas na Jasełka, teatrzyki itp.

Grupy zerówkowe odwiedzają i zwiedzają szkoły

Częste spacery (do parku, na deptak – zwłaszcza w czasie trwania Dni Zielonej Góry)

Nasze Wycieczki

–  ZOO w Poznaniu