O nas

Już trzydziesty szósty raz w naszym przedszkolu rozbrzmiewa muzyka i radosny śmiech dzieci.Placówka usytuowana jest w śródmieściu Zielonej Góry, funkcjonalnie urządzona i dobrze wyposażona w zabawki, sprzęt sportowo – rekreacyjny, środki audiowizualne a także pomoce niezbędne do prowadzenia pracy dydaktyczno – wychowawczej.Posiadamy dużą, przestronną salę gimnastyczną,  bogato wyposażoną w przybory do ćwiczeń i wieloma różnorodnymi instrumentami muzycznymi, między innymi pianino i keyboard, wykorzystywanymi na zajęciach rytmicznych, tanecznych i imprezach okolicznościowych.Nowoczesny, wykonany z materiału ekologicznego plac zabaw przy przedszkolu (typu „ogrodu dendrologicznego”), zapewnia naszym milusińskim spędzenie czasu wesoło, miło i przyjemnie, a przede wszystkim bezpiecznie. W ciągu tych lat stale się modernizowaliśmy ( wymiana okien, wymiana grzejników, położenie glazury w łazienkach, kuchni, holu i szatniach, odnowienie sal, nowoczesne ich wyposażenie )  czego efektem jest nowoczesny charakter placówki.Tradycją naszego przedszkola jest ścisła współpraca między grupami np. wspólne warsztaty plastyczne, razem organizowane teatrzyki, spotkania z okazji Walentynek,  Andrzejek, Dnia Chłopca czy Dziewczynek, kuligi itp.Przedszkole nasze gromadzi informacje o losach swoich absolwentów, utrzymujemy z nimi kontakt w późniejszych latach. Dzieci te chętnie uczestniczą w różnych imprezach przedszkolnych, zjazdach, często uatrakcyjniają swoimi koncertami uroczystości przedszkolne.

    ZDOBYTE CERTYFIKATY

Nasze certyfikaty:

– Przedszkole z Pasją

– Przedszkole Dobrze Przygotowujące do Szkoły

– Szkoła Promująca Zdrowie

Dobre praktyki:

– Program „Gimnastyka Smyka”

– Program badawczy „Mały badacz”

– Program ekologiczny

– Przedszkolna biblioteka Kubusia Puchatka

 REALIZOWANE PROGRAMY

W przedszkolu realizujemy „Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci” M. Kwaśniewskiej i W. Żaby – Żabińskiej.
Poza realizacją Podstawy Programowej, realizujemy wiele dodatkowych programów, również  autorskich, tworzonych przez naszą kadrę. Są to:

 

 

„Hymn przedszkola”

W mym przedszkolu rozśpiewanym

Dzieci bawią się nutkami.

Każdy tańczy, każdy gra

W rytm melodii fa, sol, la

 

Ref. La, la, la, la, la, la

        Śpiewasz ty, śpiewam ja

        Śpiewa kos, miauczy kot

        Śpiewaj też, jeśli chcesz

 

Tu codziennie jest wesoło

Bo muzykę słychać wkoło.

Nasze panie uczą nas

Co to alt jest, a co bas.

 

Ta kraina kolorowa

W siedmiobarwnej tęczy chowa

Nutkę srebrną, nutkę złotą

Które dzieciom da z ochotą.

 

Czy to ranek czy południe

Nutek brzmienie słychać cudnie.

Wie to Kasia, mały Krzyś      

To dom nutek nie od dziś.                                


Muzyka: Maria Namysłowska – Żeleźnik

Tekst: Beata Nowak

Skip to content