Rozśpiewane Przedszkole nr 34 w Zielonej Górze
Już trzydziesty szósty raz w naszym przedszkolu rozbrzmiewa muzyka i radosny śmiech dzieci.Placówka usytuowana jest w śródmieściu Zielonej Góry, funkcjonalnie urządzona i dobrze wyposażona w zabawki, sprzęt sportowo – rekreacyjny, środki audiowizualne a także pomoce niezbędne do prowadzenia pracy dydaktyczno – wychowawczej.Posiadamy dużą, przestronną salę gimnastyczną,  bogato wyposażoną w przybory do ćwiczeń i wieloma różnorodnymi instrumentami muzycznymi, między innymi pianino i keyboard, wykorzystywanymi na zajęciach rytmicznych, tanecznych i imprezach okolicznościowych.Nowoczesny, wykonany z materiału ekologicznego plac zabaw przy przedszkolu (typu „ogrodu dendrologicznego”), zapewnia naszym milusińskim spędzenie czasu wesoło, miło i przyjemnie, a przede wszystkim bezpiecznie. W ciągu tych lat stale się modernizowaliśmy ( wymiana okien, wymiana grzejników, położenie glazury w łazienkach, kuchni, holu i szatniach, odnowienie sal, nowoczesne ich wyposażenie )  czego efektem jest nowoczesny charakter placówki.Tradycją naszego przedszkola jest ścisła współpraca między grupami np. wspólne warsztaty plastyczne, razem organizowane teatrzyki, spotkania z okazji Walentynek,  Andrzejek, Dnia Chłopca czy Dziewczynek, kuligi itp.Przedszkole nasze gromadzi informacje o losach swoich absolwentów, utrzymujemy z nimi kontakt w późniejszych latach. Dzieci te chętnie uczestniczą w różnych imprezach przedszkolnych, zjazdach, często uatrakcyjniają swoimi koncertami uroczystości przedszkolne.

ZDOBYTE CERTYFIKATY

Nasze certyfikaty:

– Przedszkole z Pasją

– Przedszkole Dobrze Przygotowujące do Szkoły

– Szkoła Promująca Zdrowie

Dobre praktyki:

– Program „Gimnastyka Smyka”

– Program badawczy „Mały badacz”

– Program ekologiczny

– Przedszkolna biblioteka Kubusia Puchatka

REALIZOWANE PROGRAMY

W przedszkolu realizujemy „Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci” M. Kwaśniewskiej i W. Żaby – Żabińskiej.
Poza realizacją Podstawy Programowej, realizujemy wiele dodatkowych programów, również  autorskich, tworzonych przez naszą kadrę. Są to:

• Program 5-letni
  • Roczny plan pracy Miejskiego Przedszkola nr 34 w Zielonej Górze
  • Program inteligencji emocjonalnej
  • Program wychowawczy Miejskiego Przedszkola nr 34 w Zielonej Górze
  • Program adaptacyjny Miejskiego Przedszkola nr 34 w Zielonej Górze
  • Program gimnastyki twórczej Rudolfa Labana
  • Program profilaktyki, promocji i edukacji zdrowotnej Miejskiego Przedszkola nr 34 w Zielonej Górze
  • Innowacja pedagogiczna „Radość tworzenia”
  • Innowacja pedagogiczna „Gimnastyka Smyka”
  • Program badawczy „Mały badacz”
  • Programy indywidualnej pracy kompensacyjno – wyrównawczej oraz pracy twórczej z dzieckiem zdolnym jak również pomoc psychologiczno – pedagogiczna (tworzenie zespołów zadaniowych i programów) dla dzieci posiadających orzeczenia.
  • Programy ogólnopolskie, w których bierzemy udział:  „Kubusiowi przyjaciele natury”; „Mamo, tato, pij wodę”; „Dzieciństwo bez próchnicy”; „Bezpieczne Przedszkole”; „Akademia Aquafresh”
  • Programy organizowane przez Stację Sanitarno – epidemiologiczną w Zielonej Górze: „Czyste powietrze wokół nas” (program antynikotynowy); „Moje dziecko idzie do szkoły”
  • Program teatralny „Zabawa w teatr”
  • Program ekologiczny
  • Program biblioteczny
  • Program muzyczny „W czarodziejskim świecie muzyki”
  • Program terapeutyczny „Chodź, opowiem ci bajeczkę”
  • Program matematyczno – przyrodniczy „Mali odkrywcy”
  • Program współpracy z rodzicami „Razem raźniej”

„Hymn przedszkola”

W mym przedszkolu rozśpiewanym

Dzieci bawią się nutkami.

Każdy tańczy, każdy gra

W rytm melodii fa, sol, la

Ref. La, la, la, la, la, la

Śpiewasz ty, śpiewam ja

Śpiewa kos, miauczy kot

Śpiewaj też, jeśli chcesz

Tu codziennie jest wesoło

Bo muzykę słychać wkoło.

Nasze panie uczą nas

Co to alt jest, a co bas.

Ta kraina kolorowa

W siedmiobarwnej tęczy chowa

Nutkę srebrną, nutkę złotą

Które dzieciom da z ochotą.

Czy to ranek czy południe

Nutek brzmienie słychać cudnie.

Wie to Kasia, mały Krzyś

To dom nutek nie od dziś.

Muzyka: Maria Namysłowska – Żeleźnik

Tekst: Beata Nowak